Personel Maaşları

2021 Burger King Çalışan Maaşı Ne Kadar?

2021 Burger King Çalışan Maaşı Ne Kadar?

2021 Burger king çalışan maaşı ne kadar, burger king çalışan maaşları, burger king müdür maaşları, burger king çalışma şartları nelerdir gibi sorulara yanıt verdik.

Burger King, ülkemizdeki en büyük fast food zincirleri arasında bulunmaktadır. Türkiye’nin hemen her yerindeki 600’den fazla şubesinde çalışan binlerce kişi için önemli bir iş kapısıdır. Bu özelliği ile ülkemizde fast food sektöründe en fazla istihdam sağlayan firmadır. Burger King’de çalışmak için özellikle de gençler rağbet göstermektedir.

Fast food restoranlarında çalışmak isteyenler Burger King çalışma şartlarını ve Burger King maaşları hakkında merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Burger King Çalışma Şartları

Burger King restoranları genellikle 07.30-01.00 saatleri arasında açıktır. AVM şubeleri ise 10.00-22.00 arası çalışmaktadır. Resmi tatillerde ve hafta sonları da hizmet veriliyor. Tabi personeller vardiyalı olarak çalışmaktadır. Elemanların mesai saatleri 8 saattir. Personel haftada 1 gün izin kullanabilmekte ve 1 yıllık çalışma süresini dolduranlar 16 (14+2) gün yıllık izin hakkına sahip oluyor.

2021 Burger King Çalışan Maaşı Ne Kadar, Burger King Çalışan Maaşları

Burger King personelleri için bir maaş aldıklarını söyleyemeyiz. Çalışanlar arasındaki rütbe ve iş tecrübesi maaş miktarındaki en belirleyici kriterdir. 

Ekip Üyesi ( Kırmızı): Ekip üyeleri, restoranda işe yeni başlayanlara verilen isimdir. Asgari ücretle işe alınan bu personeller fazla mesaiye kaldıklarında saat başına 6-7 lira ekstra ücret alıyor.

Servis Uzman (Gri): İşe başladıktan 3 ay kadar sonra yapılacak olanı sınavı kazanmanız halinde servis uzmanı olabilirsiniz. Servis uzmanı olan personel hamburger yapımından gramaj ayarlarına kadar birçok konuda bilgi sahi olmak zorundadır. Servis uzmanı maaşı ekip üyesinden aşağı yukarı 70 ₺ fazladır. Fazla mesailere kalması durumunda saatlik olarak 8-9₺ almaktadır.

Supervisor (Siyah): 6 aylık çalışma süresi ve yapılan olan sınavdan başarıyla geçerseniz supervisor olabilirsiniz. Burger King’de çalışan supervisor rütbesindeki personeller 3500-4000₺ maaş + restoran kotası geçildiğinde prim almaya hak kazanırlar. Fazla mesaiye kaldıklarında ekstra ücret almıyorlar.

Vardiya Müdürü:  1 yıllık çalışma süresi sonunda sınava girerek vardiya müdürü olmaya hak kazanabilirsiniz. Vardiya müdürü maaşı 45oo-5000₺+prim şeklindedir.

Ast Müdür: Burger King ast müdürleri 5000₺ maaş + özel sağlık sigortası + kota primi + yıllık ciro geçildiğinde ekstra prim almaktadır.

Kıdemli Ast Müdür: Restoran sorumluları kıdemli ast müdür etiketine sahip olan kişilerdir. Kıdemli ast müdür maaşları 5500-6000₺ +  cirolar tutarsa ekstra primler

Restoran Müdürü: Burger King restoran müdürlerinin maaşları 7000₺ maaş + primlerden oluşmaktadır.

Burada verdiğimiz rakamlar ortalama olarak hesaplanmıştır. Bölgeye ve restorana göre az da olsa farklılıklar olabilir. Güncel maaş bilgilerini bizlere yorum olarak atabilirsiniz

Yorum yap