Memur Maaşları Personel Maaşları

2021 Kaloriferci Maaşları

2021 Kaloriferci Maaşları

2021 Kaloriferci Maaşları Ne Kadar?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak kamu kurumlarında görev yapmakta olan kalorifeciler, görev yapmakta olduğu yerin ısınma sisteminden sorumludur ve kaloriferci maaşları 2021 ne kadar olacağı merak konusudur.

Kaloriferci Kimdir?

 Kaloriferci maaşları 2021 yılı içerisinde yüzde 4+5 oranında zam yapılmasında anlaşılmaya varılmış ve görev yapmakta olduğu yerin ısınma sisteminden sorumlu olan kaloriferciler için günümüzde kalorifer sistemlerinin yerini doğalgaz almış olsa da bu sistemin çalışmakı ile bakımı gibi konular benzerdir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilmekte olan kursa kaloriferciler katılarak, sıhhı ve kalorifer tesisatlarının onarımı, bakımı ile diğer teknik bilgilere yönelik eğitim alarak, sertifika alabilirler ve bu kurs sertifikasına sahip olmayanlar ise memur atamalarında ki kaloriferci kadrosuna atanamamaktadır.

Kaloriferci Maaşı Ne Kadar?

2021 Kaloriferci Maaşları

Maaş hesaplamalarında, kamu kurumlarında görevine yeni başlayarak, bekar ve çocuksuz personel kriterleri göz önüne alınmış ve hesaplamalara BES kesintisi, sendika aidatı, fazla mesai ve kalkınmada öncelikli bölgelerde bulunan ek tazminat da yansıtılmamıştır.

Yorum yap