Memur Maaşları

2022 Santral Memuru Maaşları

2022 Santral Memuru Maaşları

Santral Memuru Maaşları 2022 Hakkındaki Bilgi  

Santral Memuru Maaşları 2022 yılında Devlet kurumlarında çalışanlar ve kurum içinde ve dışında haber iletmek için görevli olan personellerdir. Santral memurlarının kadroları çalışanlar ile 657 sayılı devlet memurlarıyla kanuna tabi olarak görev yapmaktadırlar.  Dışarıdan gelen telefonlar trafiği düzenleyip ilgili bölümlere yönlendirmişlerdir.  Kurumların yapısına göre bir anons sistemiyle ihtiyaçlar halinde kullanılarak sizlere sağlanmıştır.

Santralcilerin alacakları zam ne kadardır?

Kamu çalışanları zam oranları iki yılda bir yapılan toplu sözleşmeler ile görüşmeler belirlenmektedir.  Görüşmeye temsil olarak memurlar ve en çok üyeye sahip yetkililer sendikası ile işverenler hükümete katılmaktadırlar.  2021 Ağustos yılından bu yana yapılan sözleşmeler sonucunda 2018 ve 2019 yıllarında memurlar yapılacak olan zam oranlarını belirlediler. Santral Memuru Maaşları 2021 yılına bağlı olarak memurlar 2018 yılı için yüzde 4+5, 6 oranı ile, 2019 yılı içinde yüzde 5+6 oranıyla zam yapılarak anlaşma kabul edilmiştir. Enflasyon rakamları da verilen zam oranlarını aşması ile aradaki fark kamu çalışanlarına ödenmektedir. 2021 için en düşük 3.370 TL, en yüksek 5.980 TL olarak maaş alınıyor. 2022 yılı için bu değer ne kadar olacak?

Santral memuru maaşı ne kadar olmalıdır?

Santral Memuru Maaşları 2021 yılı alacakları maaşların aşağıdaki tabloda verilmiştir:

2022 Santral Memuru Maaşları

Maaş hesaplanırken kamu kurumlarının ve görevlilerinin yeni başlayan kişilerin, bekarların ve çocuksuz olan personellerin kriterleri dikkate alınarak hesaplanmaktadır. Hesaplamaya bakılarak sendika aidatı ile fazla mesai yapmadan öncelikli olan bölgedeki ek tazminatlara yansıtılarak verilmiştir.

Yorum yap