Memur Maaşları

İcra Müdürü Maaşları ve Yardımcı Maaşları 2022

İcra Müdürü Maaşları ve Yardımcı Maaşları 2022

İcra Müdürü Maaşları ve İcra Müdür Yardımcı Maaşları

İcra katibi ünvanı ile çalışan icra müdürleri devlet memuru olarak çalışmaktadırlar. GIF kapsamında olan personel işe girişlerinde farklı düzenlemeler yapılmaktadır. Görevdeki personelin derecesi ve kademe ve hizmet süreleri gibi değerleri göz önüne alınarak maaşları belirlenir. Aile yardımı da sağlanan personele çocuklu ve çocuksuz olarak değerlendire yapılarak aile yardımı ek ödeneği imkanı icra müdürü icra icra müdür yardımcı maaşları 2022 yılına da yansıyacaktır.

İcra Müdürü Nasıl Olunur? 

Adalet Meslek Yüksek Okulunda okuyan ve mezun olan kişiler icra müdürü olabilirler. İcra memuruolmak için herhangi bir akıl hastalığı bulunmamak, milli savunmaya karşı suça suçu olamamak, devlet sırrı, irtikap, rüşvet, dolandırıcılık, ilas, hile ihaleye fesat karıştırmamak gibi suçlarının olmaması gerekmektedir. Şartlara uygun olan adayların ilan başvurularını takip etmesi gerekmektedir. Sınav ilanı duyurulunca icra müdürü yardımcılığı sınav başvuru formu ile gönderip sınavları bekleyerek bu sınavlara tabi tutulup icra müdürlüğü için hak kazanabilirler.

İcra Müdür Yardımcıları Maaşları Hesaplamaları

Genel idare hizmetine dahil olan icra müdürü ve icra müdür yardımcısı ünvanlı kadrolara göre fark olarak ücretlendirilmektedir. Devletin memuru olan icra müdürü icra müdür yardımcı maaşları 2022 yılı için derecelere göre belirlenen maaş verilmektedir. Özel kurumlarda çalışan icra müdür yardımcıları için farklı ücretler kurumlar tarafından iş tecrübesi ve yıllara göre belirlenip ödenmektedir. ¼ derece kademeye sahip bir icra müdürü 3500 TL’ den başlayan bir maaşa hak kazanmaktadır. Yıllık enflasyona göre icra müdürü icra müdür yardımcı maaşları 2022 yılında belirlenen enflasyon durumuna göre maaşları artmaktadır. Devlet memurları adliyelerde ve özel firmalarda çalışarak farklı ücretler alabilir. Devlet kurumunda ise belirlenen ücretlere göre maaş almaktadır. İcra müdür yardımcıları ve icra müdürleri maaş tablosunu aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

İcra Müdürü Maaşları ve Yardımcı Maaşları 2022  İcra Müdürü Maaşları ve Yardımcı Maaşları 2022

 

 

Yorum yap