İşçi Maaşları Memur Maaşları Personel Maaşları

Kamuda Tekniker Maaşları 2021

Kamuda Tekniker Maaşları 2021

Kamuda Tekniker Maaşları 2021

657 sayılı devlet memuru kanununa göre teknikerler çeşitli sağlık teknik ve önlisans programlarından birinden mezun olarak mezun oldukları bölümlerle ilgili olarak çalışan kadrolu görev alan kişiler olarak bilinir.

2021 ZAMLI TEKNİSYEN MAAŞI KAÇ TL OLDU?

Teknisyenlerin yeni maaşı 5.038 liradan 5.312 liraya çıkacak

Teknikerler Ne Kadar Zam Alacak?

Toplu sözleşmelerin 2 yılda bir olarak yapıldığı kamu çalışanları teknikerlerinin maaşları yetkili olan sendika ve hükümetinde katıldığı toplantıya göre zam oranları belirlenmektedir. Buna göre kamuda tekniker maaşları 2021 yılında 4 ila 5 oranında zamlı olarak maaşlara yansıyacaktır. Kamu teknikerlerinin maaşları çalıştığı yıl ve tecrübeye göre de artışta bulunmaktadır. Çalışanlarda çocuk ya da çocuksuz olan bekar personellerin durumları da göz önüne alınarak artışları maaşlarına eklenmektedir.

Tekniker Maaşları Nasıl Belirlenir?

Her yıl enflasyon oranlarına göre belirlenen zamanlarda maaşlara yansımaktadır. Maaşlarda yapılan ödemelerde bazı ek ücretler dahil olmaz. Ek ders ücretleri, vekalet ücreti, döner sermayesi gibi ücretler dahil edilmemektedir. Ek ücret olarak aile yardımı ödeneğinin yapıldığı belirtilmiştir.

Kamu Tekniker Maaşları Kamu kurumlarında çalışmak üzere istihdam edilen kamuda tekniker maaşları  2021 yılı 3000 üzerinde olmaktadır. Bazı teknikerlik meslekleri daha farklı şekilde ücretlendirilmekte ortalama 3000 3500 civarına kadar yükselebilmektedir.

  • En Düşük Maaş
    2.825 TL
  • En Yüksek Maaş
    5.100 TL
  • Ortalama Maaş
    3.962 TL

Özel Sektör Tekniker Maaşları

Kamu kurumlarında olduğu gibi maaşlar olmamaktadır. Kamu da 2.825 TL ila 5.100 TL ye kadar maaş alınmaktadır. Özel kurumlarda maaşlar kimi zaman tecrübeye göre farklılık göstermektedir. Enflasyona göre zamların da durumu değişmekte ve maaşlara eklenmektedir. Teknolojik imkanlarının artması ile teknikerlik mesleği de oldukça popülerlik kazanmış ve bu mesleğe ilgi artmıştır. Kıdem durumlarına göre maaşlar değişmektedir . Kişinin tecrübesi ile birlikte kamuda tekniker maaşları 2021 yılında kişinin durumuna göre   özel sektörlerde değişebilir. Firmaların bünyesinde çalışanlar içinde belirlenen ücretler de maaşlar teknikerlere verilmektedir. Oldukça farklı tekniker alanlarda meslekleri olan teknikerlik geniş bir meslekte olup arklı ücretlendirilmektedir.

Yorum yap