Personel Maaşları

Makam Şoförü Personel Maaşları 2022

Makam Şoförü Personel Maaşları 2022

Makam Şoförü Personel Maaşları 2022 Ne kadar?

Türkiye’de birçok bayan iş aramakta ve iş gücü içinde genellikle ehliyeti olan adaylar tercih edilmektedir.  Makam şoförleri temiz bir iş olarak bilinmektedir.  Makam Şoförü eğer iyi derecede araba kullanabilen iş yapabilen için herhangi bir engel olmadan sağlanmaktadır. Metropol kentlerde yoğun olan ve yapılan işler büyük şirketlere veya devlet adamlarına kişisel şoförler hizmeti almaktadırlar. Hangi kriterlerin gerektiği sizlere açıklanmıştır.

 Nasıl Makam Şoförü Olunur?

Makam şoförü olmak isteyenler eğitim seviyeleri ve zamanlara göre ehliyet sahibi olanlar, sağlık durumları iyi olanlar ve araçlar ile hem motorla akşam hakkında ve ayrıca teknik bilgiler ile verilmektedir.  Verilmek istenenler:

 1- Makam Şoförü olabilmek için en az Meslek Yüksek Okulu Mezunu olmak veya Lise Mezunu olmak gerekiyor. Bu kriterlere uyabilecek ve çalışacak olan kişilerden oluşan ve kişiye kurumdan kuruma doğru değişmektedir.

2-Örgün Eğitim olarak Makam Şoförlüğü Eğitim Programının başarılı bir geçmiş olmasının gerektiği olarak açıklanmıştır.

3-Sürüş Güvenliği çok önemli olan ve bu testlerden oluşan başarı bir geçim durumunda şirketler ile sizlere iş alınabilir.  Can güvenliği olmayan gerçekten önemli bir nokta vardır.

4-Trafik İşaretlerinin ve Kurallarının son derece hâkim olması durumunda yapılması gerekmektedir. Hız kurallarına uyulması ve belirgin özelliklere yer verilmektedir.

2022 Makam Şoförleri Ne Kadar Maaş Alacak?

Kurumdan kuruma göre değişecek olan ve maaş sistemine göre sizlere ortalama bir rakam verilmektedir. Makam Şoförü ve belediye çalışanları özel şirketler ile üst düzey yetkililere makam şoförleri ve aynı paraya almaktadırlar. 2021 yılında ortalama olarak aylık 3260 TL ile 6.100 TL arasında maaş almaktadırlar. Maaşların ve çalışanların süre ve eğitim düzeylerine göre değişebilmektedirler.

 

Yorum yap