Memur Maaşları İşçi Maaşları

PTT Büro Görevlisi Maaşı 2022

PTT Büro Görevlisi Maaşı 2022

PTT Büro Görevlisi Maaşları Ne Kadar Olacak?

PTT büro görevlisi memuru olmak için KPSS sınavından yeterli puanı almış olmak gerekir. Daha sonra ise kurum bünyesinde yapılacak olan mülakat sonucuna göre memur olmaya hak kazanılmaktadır. Büro görevlisi olup postanelerde çalışmak isteyen birçok memur adayının merak ettiği PTT büro görevlisi maaşı ne kadar? 2022’de PTT büro görevlileri ne kadar maaş alacak? Gibi soruların yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

PTT Büro Görevlisi Olmak için Gereken Şartlar

Büro görevlisi olmak için gereken temel şartlar şu şekildedir. Bunlardan başka başvurulacak pozisyon için aranılan özel nitelikler olabilir.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 18 yaşından büyük ve 35 yaşından küçük olmak
  • Askerlikle ilişiği olmamak
  • Kamu haklarından yasaklı olmamak
  • Uyuşturucu ticareti, örgüt kurma ve cinsel suçlardan dolayı ceza almış olmamak

PTT Büro Görevlisi Çalışma Saatleri

PTT şubelerinde çalışan büro görevlisi memurların mesaisi sabah 08.30’da başlamakta ve akşam 16.30’da bitmektedir.

PTT Büro Görevlisi Maaşı Ne Kadar?

PTT AŞ’de büro görevlisi olarak çalışan personeller, yaklaşık olarak 4.100-4.800₺ civarında maaş almaktadır. Büro görevlisi maaşları çalıştıkları bölge ve çalışılan görev süresine göre değişebilmektedir. PTT’nin çalışanlarına verdiği bu tutar, çalışılan bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Kimileri için PTT bünyesinde çalışmak stresli olabilir ancak, mesai saatleri düzenli, nezih bir ortamda memur olmak istiyorsanız düşünülebilecek meslekler arasındadır. Bu mesleği merak edenler ve özellikle de PTT büro görevlisi maaşını merak edenler için faydalı bir yazı olduğu kanaatindeyiz.

Yorum yap